W maju nominację do Piórka otrzymały cztery opowiadania:
GalicyjskiZakapior – Strażnik pól
Lesnylutek – Bezużytecznik
MichaelBullfinch – La muerte es democrática
prosiaczek – Pragma
Wyniki głosowania Loży, można rzec, podzieliły je pół na pół, a wyróżnienie otrzymują:

oraz

Gratulacje dla nagrodzonych i nominowanych!
Na wypadek, gdyby obrazki nie były wystarczające, przedstawiamy protokół obrad Loży:
GalicyjskiZakapior – Strażnik pól
TAK: 1,5 Dyżurni (bruce, MichaelBullfinch, regulatorzy), beeeecki, Finkla, HollyHell91, JolkaK, Ślimak Zagłady
NIE: Ambush, dogsdumpling, zygfryd89
Wstrzymał się: GalicyjskiZakapior
6,5:3 – Piórko!
Lesnylutek – Bezużytecznik
TAK: 1,5 Dyżurni (bruce, MichaelBullfinch, regulatorzy), Ambush, beeeecki, Finkla, HollyHell91, JolkaK, zygfryd89
NIE: dogsdumpling, GalicyjskiZakapior, Ślimak Zagłady
7,5:3 – Piórko!
MichaelBullfinch – La muerte es democrática
TAK: 1 Dyżurni (bruce, regulatorzy)
NIE: Ambush, beeeecki, dogsdumpling, Finkla, GalicyjskiZakapior, HollyHell91, JolkaK, Ślimak Zagłady, zygfryd89
1:9 – Nie ma Piórka
prosiaczek – Pragma
TAK: 1 Dyżurni (regulatorzy, MichaelBullfinch), Ambush, GalicyjskiZakapior, Ślimak Zagłady, zygfryd89
NIE: beeeecki, dogsdumpling, Finkla, HollyHell91, JolkaK
5:5 – Nie ma Piórka
Informacja o aktywności członków Loży przy komentowaniu tekstów z kwietnia:
Ambush: 86% aktywności (6/7 skomentowanych opowiadań);
beeeecki: 100% (7/7);
dogsdumpling: 0% (0/7);
Finkla: 100% (7/7);
GalicyjskiZakapior: 100% (7/7);
HollyHell91: 100% (7/7);
JolkaK: 100% (6/6);
Ślimak Zagłady: 100% (7/7);
zygfryd89: 100% (7/7).
***************************************
Jesteś nowym użytkownikiem i nie wiesz, o jakich wyróżnieniach mowa?
Wejdź tutaj https://www.fantastyka.pl/loza/12 i dowiedz się więcej.
Gratulacje. :)
Pecunia non olet
Gratulacje, chłopaki. Szczególnie dla Ciebie Lesnylutku.
Nominacja to zawsze wyróżnienie, bo (prawie) każdy z Loży przychodzi z komentarzem i pomaga nam się rozwijać. A my się z prosiaczkiem nie poddajemy! 
You cannot petition the Lord with prayer!
Gratuluję, Panowie. :-) Zwłaszcza Tobie, Lesnylutku.
I zwyczajowe ostrzeżenie: wiesz, że po przypięciu piórka będziesz mógł klikać bibliotekę innym tekstom? A jeśli nie będziesz tego robił, to ja nie będę klikać Twoim.
Babska logika rządzi!
Gratulacje nominowanym i opierzonym!
Bez sztuki można przeżyć, ale nie można żyć
GalicyjskiZakapiorze i Lesnylutku, szczerze gratuluję! :-)
MichaeluBullfinchu, jasna sprawa! 
A my się z prosiaczkiem nie poddajemy!
MichaeluBullfinchu, jasna sprawa!

Bez sztuki można przeżyć, ale nie można żyć
Serdeczne gratulacje dla opierzonych, opierzonego weterana Zakapiora i debiutanta pierza Lesnegolutka! Brawa również dla nominowanych a nieopierzonych, którzy gwarantują stale taki poziom, że nie muszą się martwić, rychło dodadzą trofea do pióropusza!
I rzekł Pan: umieścisz cztery “e” w “beeeecki”. Ani mniej ani więcej. Nie umieścisz trzech “e” ani “pięciu “e”. Dwa są wykluczone. I Pan uśmiechnął się, a lud spożywał owce i leniwce, karpie i sardele, orangutany i płatki śniadaniowe i nietoperze...
Serdecznie gratuluję! :D
Gdyby ci, którzy źle o mnie myślą, wiedzieli co ja o nich myślę, myśleliby o mnie jeszcze gorzej.