Nowa Fantastyka:

Partnerzy

Dom Wydawniczy Rebis

www.rebis.com.pl

Dwadzieścia lat temu, w sierpniu 1990 roku, rozpoczął działalność Dom Wydawniczy REBIS. Wydaliśmy przez te lata całą bibliotekę książek, książek do czytania, do oglądania i do przeżywania, książek noblistów i literatury czysto komercyjnej, prac pełnych humoru i tych śmiertelnie poważnych, grubych i cienkich, historycznych i psychologicznych, o zdrowiu i o diecie, dla starszych i dla najmłodszych, tytułów o nakładzie ponad ćwierć miliona egzemplarzy i takich dla 100 czy 200 wybrańców.

Rok jubilieuszu rozpoczął się wydarzeniem dla nas bardzo miłym – w styczniu w Bibliotece Narodowej w Warszawie REBIS otrzymał tytuł WYDAWCY ROKU 2009 przyznawany przez Magazyn Literacki „KSIĄŻKI".

Galeria Książki

www.galeriaksiazki.pl

Powergraph

www.powergraph.pl

Powergraph – agencja reklamowa założona w 1996 roku przez Kasię i Rafała Kosików przekształcona w wydawnictwo specjalizujące się w fantastyce.

Powergraph wydał m.in. Vertical Rafała Kosika (nagroda Nautilus, nominacja do Zajdla), tegoż autora Kameleon (nagroda im. Janusza Zajdla, Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego, nagroda Sfinks), książki: Michała Cetnarowskiego, Jakuba Małeckiego, Joanny Skalskiej, Roberta M. Wegnera oraz bestsellerową serię dla młodych czytelników „Felix, Net i Nika".

 

Prószyński i S-ka

www.proszynski.pl

 

PRÓSZYŃSKI I S-KA to marka jednego z największych wydawnictw książkowych w Polsce. Firma istnieje od 1990 roku. Co roku na księgarskie półki trafia blisko 200 tytułów sygnowanych logo Prószyński i S-ka, adresowanych do ludzi o bardzo różnych zainteresowaniach, z praktycznie wszystkich grup wiekowych. Jesteśmy też jednym z czołowych wydawców e-booków w Polsce. Systematycznie powiększamy ofertę audiobooków, książek z serii Duże Litery (dla czytelnikach mających problemy ze wzrokiem) oraz druku na żądanie. Wydajemy literaturę polską i światową, zarówno klasykę, jak i prozę współczesną (od powieści obyczajowych po fantastykę, od kryminałów po romanse), literaturę faktu, biografie i wspomnienia, książki popularnonaukowe oraz dla dzieci i młodzieży. Nasza bieżąca oferta obejmuje kilkuset autorów (są wśród nich m.in. Henryk J. Chmielewski, Orson Scott Card, Stephen King, Ursula K. Le Guin, Terry Pratchett, J.R.R. Tolkien) i ponad tysiąc tytułów wydanych zarówno w tradycyjnej papierowej formie, jak i w wygodnym, nowoczesnym cyfrowym wydaniu.

Gildia.pl

 

www.gildia.pl

 

Księgarnia Gildia.pl istnieje od 2006 roku. Jesteśmy największą w Polsce internetową księgarnią specjalizującą się w komiksach. Na naszych wirtualnych półkach znajdziecie obszerną ofertę komiksów, mang, książek i gier planszowych. Profesjonalne podejście do klienta, przystępne ceny oraz intuicyjny w obsłudze mechanizm sklepowy sprawią, że będziecie regularnie powracać na nasze strony.

 

Wydawnictwo Jaguar

www.wydawnictwo-jaguar.pl

Wydawnictwo Jaguar powstało pod koniec 2004 roku. Naszą specjalnością jest literatura młodzieżowa wszelkiej maści, od klasyków pokroju „Mary Poppins", poprzez powieści obyczajowe dla nastolatek, aż po szeroko rozumianą fantastykę.

Do tej pory wydaliśmy niemal sto tytułów, a wśród nich miedzy innymi kontrowersyjną serię GONE Michaela Granta, uwielbiane przez dorosłych „Kroniki Wardstone", czy cieszący się niesłabnącą popularnością cykl „Zwiadowcy" australijskiego pisarza, Johna Flanagana. W 2011 roku planujemy poszerzyć ofertę o tytuły dla dorosłego odbiorcy.

Wydawnictwo Egmont

www.egmont.pl

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Polski odział wydawnictwa powstał 20 lat temu – w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest jednym z największych w Polsce wydawców książek (kilkaset tytułów rocznie) i czasopism (ponad 40 tytułów prasowych) dla dzieci i młodzieży oraz rodzinnych gier planszowych. W ofercie wydawniczej Egmontu znajdują się także komiksy – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na szczególną uwagę zasługują ekskluzywne kolekcje – Plansze Europy, Obrazy Grozy, Mistrzowie Komiksu, a także XX wiek XXI, Zebra, Sensacja. Prezentują one najciekawsze gatunki komiksowe świata.

Wydawnictwo Mag

www.mag.com.pl

Wydawnictwo MAG założone w 1993r. przez Jacka Rodka – współzałożyciela i wicenaczelnego Fantastyki – wydaje współczesną zagraniczną literaturę fantastyczną, książki dla dzieci oraz współczesną beletrystykę, przede wszystkim przekłady z języka angielskiego.

Oferta Wydawnictwa MAG jest zróżnicowana, obejmuje zarówno literaturę „z górnej półki", jak też wybrane najciekawsze pozycje z literatury rozrywkowej.

Od 2006 roku wydajemy ambitną literacką serię Uczta Wyobraźni, w której prezentujemy nagrodzone pozycje światowej literatury z pogranicza gatunków, stanowiące kamienie milowe współczesnej fantastyki.

Jesteśmy wielokrotnymi laureatami nagród: Śląkfa, Sfinks, Duży Dong, oraz plebiscytów czytelników a nasze tytuły są notowane na wszystkich listach bestsellerów w Polsce i za granicą.

Jacek Rodek, założyciel i prezes wydawnictwa w 2007 r. został odznaczony medalem Gloria Artis Zasłużony dla kultury.

Wydawnictwo Solaris

www.wydawnictwosolaris.pl

Wydawnictwo Solaris powstało w 2000 roku na bazie internetowej księgarni "Verbum2", istniejącej od 1990 roku. Na koniec 2009 roku ma na swym koncie 275 publikacji książkowych w seriach:

The Best of... – zbiory prezentujące najlepsze opowiadania najsłynniejszych światowych pisarzy SF

Klasyka Science Fiction – ekskluzywna seria prezentująca najlepsze książki SF wszech czasów (twarda oprawa)

Rubieże – seria z pogranicza fantastyki i mainstreamu

Fantastyka – prezentacja fantastyki anglojęzycznej, niemieckiej, hiszpańskiej, czeskiej, ukraińskiej i rosyjskiej, a także polskiej (w tym antologie Wizje alternatywne)

Kroki w nieznane – seria almanachów prezentującej najnowsze trensy w światowej fantastyce

Róg jednorożca – seria historyczna

Gildia

portal.gildia.pl

Portal internetowy Gildia.pl powstał w 2001 roku jako niezależny i autorski projekt skupiający fanów i profesjonalnych twórców związanych z szeroko rozumianą fantastyką. Ponieważ na tym polu działalności osiągnęliśmy już status największego portalu w Polsce, zdecydowaliśmy się w 2005 roku dokonać kolejnego kroku w naszym rozwoju i rozszerzyć formułę Gildii do codziennie aktualizowanego serwisu kulturalnego o niespotykanej do tej pory w naszym kraju ofercie jednej redakcji. Kulturę traktujemy bardzo szeroko. Nasze serwisy tematyczne, które skupiają codziennie dziesiątki tysięcy czytelników, prezentują informacje związane z literaturą, filmem, muzyką, grami komputerowymi, bitewnymi, karcianymi i planszowymi jak również komiksami, grami fabularnymi, tematyką popularnonaukową oraz tajemnicami otaczającego nas świata.

Katedra

www.katedra.nast.pl

Katedra – jeden z największych serwisów internetowych o literaturze fantastycznej w Polsce. Działający od 2002 roku wortal zdołał wyrobić sobie pozycję nie tylko istotnego, codziennie aktualizowanego źródła informacji o fantastyce, ale także pozycję ważnej bazy danych o książkach, zawierającej recenzje, wywiady z pisarzami i publicystykę. Obecnie trwają prace nad kolejnymi ulepszeniami.

 

GAVRAN

Gavran – Portal do alternatywnej rzeczywistości – Gavran

 

Portal Gavran to serwis przeznaczony dla miłośników fantastyki, tworzony przez fanów dla fanów. Powstał ponad sześć lat temu poprzez połączenie dwóch for dyskusyjnych jako inicjatywa ludzi pozytywnie zakręconych. Redakcja przez cały rok dostarcza świeże dawki newsów wydawniczych, recenzji tytułów starszych i nowszych, a także ciekawych konkursów, w których rozdane już zostały całe stosy książek (a w planach są kolejne). Znajdziecie tu również relacje z konwentów, w tym nagrania z interesujących wydarzeń, oraz wywiady z autorami. Zapraszamy do buszowania zarówno na stronie internetowej Gavrana, jak i na forum!

 

FANTASMARIUM

Fantasmarium – recenzje fantasy i sci-fi

 

Fantasmarium jest stroną poświęconą literaturze oraz filmom fantasy i sci-fi. Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom wartościowych artykułów publicystycznych i szczerych recenzji książek oraz propagowanie czytelnictwa.

 

BLOGERZY

 

Cześć, tu Ola, twórczyni bloga Latające książki, który istnieje w sieci od 2015 r.  Prywatnie pani geograf i muzyk amator, a miłośniczka książek odkąd sięgam pamięcią. Wszystko zaczęło się od fantastyki i właśnie jej jest na blogu najwięcej, ale z czasem dochodziły inne gatunki co zaowocowało istnym miszmaszem. Lubię dzielić się moimi przemyśleniami o książkach i dyskutować o nich z innymi. 

 

 

Książkoholic, fanka komiksów, cosplayer-amator i czasem potrafię kogoś zamienić w zombie. Podróżnik, koncertomaniak i lubię czasem robić zdjęcia.

 

 

To połączenie miłości do książek i pisarskiej pasji. Na stronie autorki można odnaleźć nie tylko recenzje i spostrzeżenia dotyczące literatury, lecz także wiersze, cytaty, zapowiedzi powieściowych ekranizacji czy godne polecenia soundtracki z filmów. A wszystko to w leśno-poddaszowym klimacie.

 

Beata Mróz – kielecko-łódzka recenzentka i felietoniska z powołania, a zielarka i smokolog z zamiłowania. Obsesyjna czytaczka i kolekcjonerka książek, a przy tym nawrócona miłośniczka kawy. Kobieta orkiestra, jedyna odpowiedzialna za teksty z bloga "Powiało Chłodem".

 

To blog prowadzony przez Hasacza – jej wysokość Władcę Puszczy. Wcześniej znany jako Book Emperor.

Hasacz, czyli Weronika, niedoszły gastronom, człowiek z milionem zainteresowań, treser figurek Funko POP! – głośna i żenująca. Mówi o sobie: Teksty, które piszę są marnej jakości, ale przynajmniej nie są przekoloryzowane. Opisuję to co uznaję za warte opisania.

 

Mam na imię Jerzy i od kilku lat prowadzę kanał na YouTubie w całości poświęconego literaturze. Nie ograniczam się i sięgam po książki najróżniejszych gatunków, lubię też wyszukiwać tytuły, którym poświęca się mniej uwagi w mediach. Absolutnie zgadzam się z Umberto Eco, który mówił, że "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Dlatego to motto przyświeca moim literackim podróżom. Z książkami związany jestem nie tylko "hobbystycznie", ale także zawodowo. 

 

Paweł Dębowski, P42 na YouTube i FB, czyli mól książkowy, który nie miał z kim dzielić się swoją książkową pasją, więc zaczął nagrywać filmy w internecie. 

 

Uwielbiam fantastykę (z naciskiem na fantasy), często sięgam po młodzieżówki, potrafię też docenić klasykę literatury i czerpać ogromną przyjemność z jej czytania. Chociaż czytelnictwo jest moją pasją, na co dzień studiuję fizykę na Politechnice Warszawskiej i z tym obszarem chcę związać swoją przyszłość. Poświęcam też wiele czasu na rzecz organizacji studenckich oraz realizację projektów uczelnianych. Kiedy nie mam książki pod ręką wychodzę z kamerą i ruszam w świat chcąc pokazać go innym z mojej perspektywy. Fantastyka, fizyka i podróże – tym chcę się dzielić jako P42!

 

 

 

Nowa Fantastyka