Uwaga na głowę - nigdy nie wiesz, co Cię może trafić.
Piszę — krótko, z humorem, fantasy, miniatury na granicy jawy i snu, motywy baśniowe i słowiańskie.
Ghost in the beer
w skrócie:
exe
dunder
mad
Zawodowo i hobbystycznie zajmuję się historią i kulturą okresu 1789-1870, głównie Francji. Kocham XIX wiek, ale niekoniecznie ostatnie trzy dekady i niekoniecznie standardowy “wiktorianizm” – uważam bowiem, że w tym “długim stuleciu” jest mnóstwo znacznie ciekawszych zjawisk. Jestem pasjonatką historii militarnej i niepoprawną wielbicielką opery. Od trzech lat jestem związana z Sekcją Literacką Krakowskiej Strefy Fantastyki.
Mój flagowy projekt popularyzatorski (na Faceboku pej Napoleon inaczej):
Dla chleba długo tłumaczyłam fantastykę młodzieżową, wygaszam jednak tę działalność i tłumaczeniowo zajmę się tylko poezją, której już (w przekładzie) całkiem sporo opublikowałam. Piszę do szuflady od zawsze. Od jakiegoś czasu głównie rzeczy dziejące się w nieco alternatywnym XVIII/XIX wieku. Poniżej lista tekstów opublikowanych:
Kolejne opowiadania będą m.in. w antologiach Fantazmatów (“Retrowizje”; tu także w przygotowaniu autorski zbiór), zinie Sekcji Literackiej Krakowskiej Strefy Fantastyki, Gmorku i innych miejscach. Mam nadzieję, że niedługo wyjdzie też powieść, dziejąca się w nieco alternatywnym roku 1807.
Młody autor. Jak na razie nikt ciekawy.
Coś tam piszę, coś tam tworzę.
Kiedyś pisałam tylko do szuflady, potem bloga, a teraz próbuję sił w czymś trochę innym.
ur. 25 maja 1988 r. w Bielsku-Białej, przedsiębiorca, popularyzator nauki, pisarz, z wykształcenia biotechnolog.
Od 2002 roku mistrz gry w systemach opowiadanego RPG, spędził tysiące godzin przygotowując scenariusze do sesji. Równocześnie autor wielu opowiadań „do szuflady”, który po dekadzie ukrytej twórczości od czterech lat dzieli się nią już regularnie. Debiutował fantasy historycznym: „Kanthy. Od wszelakich złych przygód”, a po dobrej ocenie zwrotnej od Czytelników wydał drugi tom: „Beskidy w mrokach dziejów” zamykając historię w dylogii.
Jego najnowsza książka to powieść kryminalno-psychologiczna:
„Psychopatia”.
Od 2014 roku właściciel firmy edukacyjno-eventowej Fabryka Kreatywności z siedzibą w Kętach. Wykładowca na uniwersytetach dziecięcych i popularyzator nauki. Przeprowadził ponad 4500 pokazów i warsztatów edukacyjnych oraz współorganizował ponad 50 eventów. Obecnie dodatkowo pojawia się na konwentach historycznych ze stanowiskiem autorsko-alchemicznym i publikuje na tik-toku filmy z wypraw.
Zainteresowania: miłośnik intrygujących historii, gier RPG, kryminałów, wędrówek po Beskidach, entuzjasta kryptowalut, hobbystyczny analityk giełdowy i działacz na rzecz promocji regionu Podbeskidzia.
Więcej na facebookowym profilu: Przemysław Samuel Gąsiorek – Autor
I tik-toku: Przemysław Samuel Gąsiorek
Hej! Jak się masz?
Piszę horrory i piję za dużo kawy. Czasem jednocześnie.
Na kilka chwil przed debiutem “Po Drugiej Stronie Kamery”
Łzy Boga Deszczu (dwie części)– powieść dla młodzieży
Bestie – dark fantasy
Przekupić wiedźmę – powieść obyczajowa
Przekupić wiedźmę. Zosia – powieść obyczajowa (część 2)
Myszka Hania – bajka dla maluszków
Spotkajmy się w Zasnem – bajka dla starszych przedszkolaków
Latarnia umarłych. Za nieodkupione winy... – horror
Złodzieje motyli – powieść dla młodzieży
Fantastykę czytam i oglądam od... pewnego czasu (jakiś rok ‘85-‘86 mi się tłucze w pamięci jako początek). Zawodowo piszę, choć nie beletrystykę: opublikowałam książki naukowe i popularyzatorskie, artykuły naukowe oraz publicystykę, między innymi w “Nowej Fantastyce”. Zawodowo też wykładam – między innymi prowadzę zajęcia z mitologii greckiej i rzymskiej oraz antyku w kulturze popularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim, obchodzę krakowskie szkoły z prelekcjami o fantastyce i jeżdżę po Polsce z wykładami. W kwietniu 2019 ukazała się pierwsza powieść, której jestem współautorką, “Mysia Wieża” (współpisana z Agnieszką Fulińską, wydana przez Galerię Książki). W marcu 2020 ukazał się II tom tego samego cyklu, zatytułowany “Śpiący rycerze”. Moje opowiadanie znalazło się również w antologii “W głębi snów”; był to dla mnie pozaportalowy debiut opowiadaniem. Od tamtej pory moje teksty ukazały się w kilku antologiach (”Fantastyczne pióra”, “Weird fiction po polsku”, “24.02.2022”). W roku 2022 zaczęłam współpracę z “Nową Fantastyką” jako felietonistka.
Jesteś pisarzem? Mień się najlepszym. Ale nie jesteś nim, póki ja jestem w pobliżu. Masz wątpliwości? To włóż rękawice, sprawdź z czego zostałeś ulepiony. Zacznij wymierzać ciosy za to w co wierzysz. Boksuj w klawiaturę, na litość boską!