Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest katia72.

A potem wybuchła wojna. Śmierć przechadzała się po ulicach, zakładała na głowy przechodniów czarne worki i ściskała. Ściskała bardzo mocno. Jednym z nich udusiła mojego ojca, a potem dwie siostry, które zginęły w trakcie bombardowania w tysiąc dziewięćset czterdziestym. Cały ten czas nosiłem w kieszeni smoka i przed pójściem spać patrzyłem, czy nie ma oczu. Chciałem, żeby zaczął ziać ogniem i przegonił zło. On jednak uparcie pozostawał nieruchomy. Pomyślałem, że to wszystko moja wina, bo go ukradłem. Powinien być teraz z Rayem, a nie ze mną.

Już 11 października nakładem Wydawnictwa Jaguar pojawi się debiutancka powieść Cary Delevinge – młodej aktorki, która zagrała June Moon/Enchantress w Legionie samobójców oraz Laureline w Valerianie i mieście tysiąca planet.

 

powieść

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Rossa.

– Tłumaczę, że to poważna sprawa! Jestem przezroczysty, słyszysz, doktorze? Przezroczysty! Jakieś dzieciaki się ze mnie nabijają, siadają w kręgu i świeczki palą! Mówią, że chcą pogadać, ale ja wiem swoje! Patologia! Nawet w domu nie mam spokoju. Ciągle ktoś przyłazi, jakby to było muzeum! 

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest PiotrSkowronek.

– Marzenia mają urok cegłówek, ale przynajmniej można z nich zbudować dom… albo zatłuc kogoś na śmierć – skonstatował Paweł, łysy, dobrze zbudowany mężczyzna o ospowatej twarzy, ubrany w czarną skórę, spoglądając na obraz olejny Zdzisława Beksińskiego. Malowidło przedstawiało gnijącą kobietę z gnijącym dzieckiem na gnijącym koniu podczas wichury… wiatr odsłaniał kości.

Druga część cyklu Ocalona pojawi się na półkach już 25 października. Powieść autorstwa Alexandry Duncan, to tytuł z nurtu young adult. Głęboka Próżnia ukaże się nakładem wydawnictwa YA.

Fragment opisu: 

Miyole, dziewczyna, która opiekowała się Ava, bohaterki książki Ocalona sama realizuje teraz swoje marzenie o byciu asystentką na statku badawczym. Jeśli dobrze wszystko rozegra, to w niedalekiej przyszłości będzie mogła prowadzić własne badania i eksperymenty.

 

powieść
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Nighter6.

 Bliżej szalejących płomieni mróz był jeszcze silniejszy, woda w przemoczonych butach Silithiena zamarzła, stopy zamieniły się w ciężkie kawały lodu. Trzęsąc się z zimna, czekał aż huragan tłumił na moment ogień i wtedy robił krok. Chłód zdawał się spowalniać nawet sam czas. Myśli porucznika krążyły leniwie. Nie poczuł nic, nawet, gdy zauważył, że wiatr zaczyna słabnąć.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Cerleg.

Gdyby jeszcze Przemkowi trafiła się wczesna diagnoza, dostałby od lekarzy informację, że mediana przeżycia wynosi w jego grupie wiekowej powyżej 50 miesięcy, co na pewno by go rozleniwiło i cały plan okazałby się wielkim niewypałem, ale konsylium profesorów rozwiało szybko wszystkie obawy: każdy dzień powyżej pół roku będzie niespodzianką.

opowiadanie

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Wypił duszkiem zawartość szklanego naczynia z wygrawerowanym napisem: „Inwestuj w alkohol, to ci się zwróci”. Świat zawirował, kuchenny stół owinął się wokół własnymi nogami, zrolował i przez okno wypełznął na ulicę. Władzio chciał za nim wybiec, zobaczyć dokąd zmierza, ale zabrakło mu sił. Zsunął się na podłogę i zapadł w słodki sen, z którego obudził się już nie u siebie w mieszkaniu, nie w szpitalu, tylko w innej rzeczywistości, gdzie na powitanie podał mu rękę gadopodobny stwór o ludzkiej twarzy.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy