Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Fantastyczny Pan Lis.

Żadna inna teoria nie tłumaczyła bowiem tak prosto i dosadnie zarazem niezaprzeczalnego faktu, że jego własna rodzona Macierz wciąż przecież zajęta tym całym podbijaniem Kosmosu, anihilacją, pożeraniem ciał, znalazła wolną chwilę, by go, Alojza, na świat wypączkować. Precyzyjniej nieco: wprost na Planetę Mutantów.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

A potem ze spuszczoną głową podreptałem do pubu po drugiej stronie ulicy. Zamówiłem cydr, jeden, drugi, trzeci, i czwarty… Świat wirował, stoły skakały, a wszystkie panie w pubie, niezależnie od wieku i tuszy, zmieniły się w gwiazdy filmowe… Tylko ja już nie miałem siły ich podrywać.

szort
fantasy

Wydawnictwo Copernicus Corporation, znane z książek z uniwersum Warhammera, zaprezentowało zapowiedzi na cały 2018 rok. Nie ma jeszcze dokładnych dat premier.

0
kom

Jack Ketchum nie żyje

Tiszka | 24.01.18, g. 20:30

Na koncie Twtterowym Jacka Ketchuma, autora znanych horrorów, pojawiła się informacja o jego śmierci. Podały ją już pierwsze portale internetowe.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest thargone.

Niestety bardzo wiem, jak trafiłem nad Morskie Oko. Gdybym chciał tu dotrzeć, po prostu wziąłbym fasiąg. O pomyłce jednak nie mogło być mowy, bowiem jezioro wyglądało zupełnie jak na zdjęciach. Zamazywało krajobraz plamami błękitu, zielenią, brązu i szarości, zaklejało oczy słodkim kiczem.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Pomarańcze. Ela spacerowała w ogrodzie, w którym rosły drzewka pomarańczy. Owoce turlały się po soczysto zielonej trawie. Dzieci słońca. Dzieci… dzieci… Można je było zobaczyć na kinowym ekranie, posłuchać ich szczebiotu z głośnika.

opowiadanie
fantasy

Na stronie magazynu komiksowego Ziniol Radosław Bolałek z wydawnictwa Hanami poinformował, że wyda po polsku kultową mangę 20th Century Boys.

Właśnie do sprzedaży trafił lutowy numer “Nowej Fantastyki”, w którym znajdziecie m.in. opowiadania Joego Haldemana i Naomi Novik, powrót na łamy pisma Petera Wattsa, kolejny odcinek “Lila i Puta” oraz wiele innych atrakcji. Zapraszamy do lektury!

 

0
kom

Luty z Fabryką Słów

Eldad | 22.01.18, g. 14:26

Wydawnictwo Fabryka Słów szykuje się do wydania sześć książek. Jedną z nich jest antologia 12 polskich autorów, Idiota skończony, która trafi do księgarni już 2 lutego.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka