Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Reboot Kruka powracał na łamy serwisów filmowych co kilka miesięcy: pojawiały się doniesienia o wznowieniach, zawieszeniach, zmianie ekipy. Teraz, w Halloween, studio Sony włącza się do gry i przedstawia kolejne informacje. 

0
kom

Andy Weir - Artemis

Tiszka | 30.10.17, g. 13:04

22 listopada do księgarni trafi nowa powieść Andy’ego Weira – autora wielokrotnie nagradzanego Marsjanina. Książkę wyda ponownie wydawnictwo Akurat.

 

powieść
science-fiction
0
kom

Zmiany planów w Magu

Tiszka | 30.10.17, g. 10:44

Wydawnictwo Mag poinformowało swoich czytelników na Facebooku o planowanych zmianach w planie wydawniczym na początek 2018 roku.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mechaniszkin.

Otworzył powieki. Porażony blaskiem tropikalnego zenitu, osłonił dłonią oczy. Był mokry od potu. Wstał, popatrzył dookoła, niezadowolony pokręcił głową. Nie dość, że oddalił się od rzeki, to przespał pół dnia. Rozgarnął nawiasem resztki ogniska z poprzedniej nocy, zjadł zupę z puszki, sięgnął po mapę i kompas.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest belhaj.

Gra-Żyna zaklęła w myślach, żałując, że to nie ona zażywa luksusów marsjańskiego spa. Jakże chciała w końcu wyjechać na wakacje! Zaznać odmładzających kąpieli błotnych na Fobosie, obejrzeć olśniewające krajobrazy Tytana i surowe piękno Księżyca. Postanowiła nagadać Jan-Uszowi. Bojowo nastawiona, ruszyła w stronę wejścia do garażu.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Nemeriss.

Błysnęło ostrze noża i podgrzybek wystrzelił ze ściółki. Myślał, że się schowa, ale przed NIM nie można było się ukryć. Gdy obierał cel, było po sprawie. Za to po robocie, tracił nią całkowite zainteresowanie. Szedł dalej w poszukiwaniu kolejnego wyzwania. Dlatego sine już ciało ominął bez jakiejkolwiek oznaki zainteresowania. Czerwona kurtka rzucała się w oczy z kilku metrów, blond włosy, teraz ubrudzone błotem, odbijały skąpe fotony,  bladość dłoni kontrastowała z żywymi barwami ściółki.

Kobieta leżała tak, jak ją wczoraj zostawił, ale nawet na nią nie spojrzał. Nie była istotna. Liczyło się to, co przed nim, a miesiąc się jeszcze nie skończył.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Finkla.

W panującym zamieszaniu nikt nie zauważył, że jedna z trzech kul Greenchannela ciężko chlupnęła do wody gdzieś z tyłu sali. W tej samej chwili z zielonych fal tuż przy stole prezydialnym wyłoniło się dziewięć martwych metalowych zwierząt i rzuciło na sędziów. Ci natychmiast połknęli lub w inny sposób pochłonęli po własnej kuli, powołując do życia metalowe golemy o różnych kształtach.

21 listopada do księgarni trafi nowa książka J.R.R. Tolkiena, zredagowana i odtworzona z notatek przez jego syna Christophera TolkienaBeren i Lúthien poraz pierwszy jest wydany jako samodzielny i pełny tekst.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest GaPa.

Zamarł. Przegapił małą kartkę papieru. Wiadomość od mamy! “Dzisiaj mówili, że LOX-DIRC uzyskał sądowo prawo do nazwy Bóg Kreator. Buziaczki”. Starał sobie przypomnieć jak często wymówił dzisiaj nazwę “LOX-DIRC“ oraz wszystkich należących do niego marek.

szort
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest rosebelle.

Zbierając żniwa po rzezi, zauważono, że brakuje jednej czarownicy, ale Paladyn machnął na to ręką. 

 – Znajdzie się – orzekł – Nasze plony powinny zadowolić Mitherela na jakiś czas, ale nie zaprzestaniemy poszukiwań.

opowiadanie
fantasy
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » »»
Nowa Fantastyka