Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

O filmach o małym czarodzieju można powiedzieć wiele tak dobrego, jak złego – ale muzyka z nich zachwyca wszystkich. Już w tym miesiącu fani Harry’ego Pottera oraz doskonałej muzyki filmowej będą mogli posłuchać jej na żywo!

Najbliższą animacją z uniwersum DC będzie Batman Ninja wyreżyserowany przez Jumpei’a Misuzakiego (JoJo’s Bizarre Adventure) na podstawie scenariusza Kazukiego Nakashimy (Kamen Rider Fourze) i z postaciami zaprojektowanymi przez Takashiego Okazakiego (Afro Samurai). Produkcja pojawi się na Blu-ray i DVD w 2018 roku. Wytwórnia Warner Bros. postanowiła udostępnić ekskluzywny plakat i pokazać gościom New York Comic Conu zapowiedź filmu animowanego podczas panelu jej poświęconemu.

4
kom

MAG do końca jesieni

Tiszka | 05.10.17, g. 13:57 | kom. Deirdriu

Wydawnictwo MAG na forum i stronie podało daty wydania swoich nowości do końca tego roku. Oznacza to, że najprawdopodobniej czeka nas sporo dobrej i bardzo dobrej fantastyki na przestrzeni dwóch miesięcy!

Już za 3 tygodnie premiera nowego sezonu Stranger Things – wyczekiwana przez fanów i producentów. Netflix umiejętnie podgrzewa atmosferę wokół serii, udostępniając klimatyczne materiały promocyjne.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest joseheim.

– Czemu? – zapytała przez łzy. – Czemu mi to zrobiłeś? Czyż twoim zadaniem nie jest brać, co dają? Nie musiałam tego widzieć.

– Nie musiałaś, ale lepiej, żeś zobaczyła, miła panno. – Diabeł w zamyśleniu oglądał swoje zakrzywione paznokcie. – Nie sztuka wziąć nieświadomą duszę. Sztuka ją uświadomić i porwać potem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Bailout.

– Po cholerę mają w ogóle lądować? – spytał Shadow, szef jednostek specjalnych i wywiadu. – Wystarczy, że dadzą osłony na maksa, wejdą w system jak w masło, a po dotarciu w okolice Marsa odpalą Wyrąbiście Niemały Spaczony Miotacz Pożogi i Ziemia wyparuje.

71
kom

ocha - Miasto

Duch Biblioteki | 03.10.17, g. 19:15 | kom. ocha

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest ocha.

– Rano wyjeżdżasz do Osli. Musisz sprawdzić, co tam się dzieje. W niezbyt jasnych okolicznościach zmarł mężczyzna, zdaje się krawiec, aresztowano jakąś dziewczynę, oskarżono o czary. A zaraz potem w celi dołączyły do niej matka i babka.

Asger uniósł prawą brew i wydął policzki, a pułkownik poczuł, jak dłonie bezwiednie zaciskają mu się w pięści.

– Czary-mary – mruknął chłopak.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku science-fiction, którego autorem jest soku1403.

Pamięta pan jeszcze te stare filmy science-fiction? Jak „Łowca androidów” albo „Ja, robot”? Oglądając je po raz pierwszy myślałem „Co za głupstwo, przecież nigdy nie dojdzie do tego, że maszyny przejmą kontrolę nad światem. Przecież coś, co stworzył człowiek, nie może być od niego inteligentniejsze”. Później okazało się, że nie miałem racji.

szort
science-fiction
0
kom

Przyznano nagrody BFA!

Tiszka | 03.10.17, g. 13:41

W niedzielę 1 października podczas konwentu Fantasycon 2017 przyznano nagrody British Fantasy Awards – przyznawane przez stowrzyszenie British Fantasy Society dla najlepszych utworów brytyjskich (i nie tylko) fantastów. Na liście są liczne perełki literackie i nie tylko!

 

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy