Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest mr.maras.

Eda­ine spoj­rza­ła na niego pio­ru­nu­ją­cym wzor­kiem i wy­dę­ła wargi.

– Kewell. Będziesz Kewellem.

Popatrzył na nią nieufnie.

– To jakiś kolejny głupiec?

– To wielki bohater i obrońca królestwa – odparła z przekonaniem, ale nie do końca jej uwierzył.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Arnubis.

Wierz­cho­łek wzgó­rza Gla­ston­bu­ry z tkwią­cą w jego cen­trum jasną wieżą zda­wał się być je­dy­nym ele­men­tem praw­dzi­we­go świa­ta, oto­czo­ny kłę­ba­mi gę­stej mgły ni­czym wo­da­mi je­zio­ra. Pro­mie­nie wscho­dzą­ce­go na ho­ry­zon­cie słoń­ca roz­świe­tla­ły opary, tań­cząc na ich po­wierzch­ni mie­sza­ni­ną złota i czer­wie­ni, na po­do­bień­stwo ję­zy­ków ognia. W tej jed­nej mi­stycz­nej chwi­li John po­czuł, że po­przez wieki spo­glą­da na cień daw­ne­go, za­po­mnia­ne­go już świa­ta.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Ceterari.

Kiedy młodzieniec opuścił kajutę, kapitan podszedł do szafki i wyciągnął niewielką buteleczkę. Potrząsnął nią, a złoty proszek zamigotał w półcieniu jego gabinetu.

Muzyka go uspokajała, ale jeszcze bardziej spożywanie posiłków dobrze posypanych proszkiem od wróżek. Nic tak nie niwelowało wszelkich trucizn, a kapitan nie ufał nikomu poza sobą. Otworzył flakonik i podszedł do stołu. Smacznego, James. Dziękuję, James.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Perrux.

Gdy Skrupek otworzył oczy, znów ujrzał świat w różowych barwach. Niestety, nie w przenośni. Dosłownie. Ręce związane z tyłu grubym sznurem i rzemyk zaciśnięty na kostkach skutecznie ograniczały ruchy, ale nie to było teraz najważniejsze. Świat zwolnił. I nie było to żółwie tempo, nie było to nawet tempo schorowanego ślimaka. W zasadzie ruch pojazdu stał się niewyczuwalny, a zastygłe sylwetki Quosinasa i Granaldy podsycały wrażenie, że wszystko zwyczajnie stanęło w miejscu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Deirdriu.

Plusk! Pokazała się informacja o dużej utracie energii w reaktorze FRB6. Czyżby przeciek? Reaktor nie był funkcjonalny od tak dawna. Ale od czego były zapasowe? Problem został rozwiązany.

Cóż za talent posiedli? Czyżby porażka uruchomiła coś zupełnie nowego w ich płynności? Talent wyrwany wprost z legend! Teraz dopiero wszystkim pokażą.

Cyk!

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest alicja158.

Omiatałam gorącym, pustynnym wiatrem zwieszające się z nich kosmate, soczyście zielone gałęzie. Pieniłam wody Eufratu u jej stóp, zmieniałam warty kolejnych strzegących otaczającego ją placu strażników. Mistrz jednak ciągle dostrzegał jakiś drobiazg, który mógłby zrujnować wizję. Powtarzał co i rusz, że nie tyle muszę wykreować Babilon z jego słynną Wieżą – ja muszę dosłownie się nimi stać.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Wicked G.

Każdy roz­błysk ko­lo­ro­we­go świa­tła przy­no­sił nową wizję. Zda­wa­ło mi się, że plą­sam wśród je­le­ni w wą­wo­zie ogra­ni­czo­nym wa­pien­ny­mi ska­ła­mi, chwi­lę póź­niej wylądowałam w fu­tu­ry­stycz­nym mieście peł­nym robotów przy­po­mi­na­ją­cych mo­ty­le. Po­dró­żo­wa­łam przez różne świa­ty, prak­tycz­nie nie opusz­cza­jąc miej­sca, w któ­rym sta­łam.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Blue_Ice.

A jeszcze pięć minut wcześniej czuł w nozdrzach zapach szczęścia. Wokół niego wiatr kręcił wiry ze śniegiem, a on już widział siebie opartego plecami o tę dziwaczną formację skalną, wieńczącą północny szczyt – pochylony i skręcony stożek, ów sławny „róg”. Poprzednie, nieudane wyprawy go nie zraziły. Wciąż kochał tę górę, ciągle o niej fantazjował. Setki razy odwiedził jej wierzchołek we śnie. Ale nigdy naprawdę, nigdy fizycznie.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest drakaina.

Był piękny jesienny dzień. Hrabia de Sainte-Hélène założył paradny mundur, powiedział jakiś banalny komplement Rosie, i udał się na plac Ludwika XV, skąd miały wyruszyć oddziały, biorące udział w dzisiejszej revue. To tam, w miejscu zwanym wówczas placem Rewolucji, prawie ćwierć wieku temu Pierre Coignard krzyczał wraz z tłumem À bas la tyrannie!, ale hrabia zdołał o tym zapomnieć.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest lk.

Nawet nie spojrzałem na dziecko, patrzyłem tylko na Julię, złapałem ją za rękę i ścisnąłem mocno. Odkryłem jednak ze smutkiem, że ta nie zwróciła na mnie uwagi, że wzrok utkwiła w płaczącym chłopcu, którego Sara trzymała na rękach i owijała już w ręcznik.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka