Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Staruch.

A ten czarny, żeby go sam cesarski kat w zaświatach męczył, jak to mieczem machnie… I szyld na pół. Na podpałkę się tylko nada. Białowłosemu i tak by krzywdy nie zrobił, bo ten jakowoś skoczył, kucnął i czarnemu miecz wytrącił. 

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Żongler.

– Negatywny. Dobro? Czym jest dobro?

– Nie jestem pewien. Myślę, że pojęcie tego terminu jest niemożliwe dla kogoś takiego jak my. Prowadziłem rozmowy z wieloma ludźmi, na różnych stanowiskach, w różnym wieku… Wydaje mi się, że ich tłumaczenia były bezcelowe. Równie dobrze mógłbym spróbować nauczyć ich naszego języka. Nie byliby w stanie wymówić najprostszego dźwięku.

opowiadanie
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Issander.

Ciepły blask żółtych latarni czyni zwykły plac zabaw magicznym miejscem. Joanna leży na poziomych drabinkach, ja zaś zwisam do góry nogami.

– Wiem różne rzeczy. – Podnoszę się, bo krew napłynęła mi do głowy i żeby mieć lepszy widok na dziewczynę. – Wiem, kiedy postawiono te huśtawki, kto to zrobił i że tuż obok twojej głowy, w farbie wydrapane są inicjały pary nastolatków, którzy parę dni temu zaczęli ze sobą chodzić.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest bzugaj.

W listopadzie wszystko zamierało. I choć letnią porą zielone łąki, niosące słodki zapach kwiatów i skrzące się strumienie mogły przywołać uśmiech na twarzy, zimą skute lodem jeziora i posępne bagna, upstrzone kikutami powyginanych artretycznie drzew, powodowały w sercu nieokreślony niepokój.

Twórczość Stephena Kinga była interpretowana na wiele różnych sposobów i zyskała miliony fanów na całym świecie. O jego popularności niech świadczy chociażby niedawny sukces ekranizacji powieści TO. Wśród osób, które zechciały oddać hołd ulubionemu twórcy są jednak nie tylko rysownicy czy filmowcy, ale również... raperzy.

0
kom

Netflix wydaje komiks

Tiszka | 09.11.17, g. 11:24

Mark Millar, wielokrotnie nagradzany scenarzysta komiksowy, ogłosił, że przygotowuje pierwszy komiks dla Netxlixa.

0
kom

Więcej Lovecrafta!

Tiszka | 08.11.17, g. 12:55

Już 6 grudnia w Bibliotece Grozy wydawnictwa C&T ukaże się zbiór mniej znanych opowiadań H. P. Lovecrafta.

Po bardzo ciepłym przyjęciu Wonder Woman (zarówno przez widzów jak i recenzentów), można spodziewać się wysypu kolejnych produkcji o superbohaterkach. Jedną z pierwszych stanie się prawdopodobnie Czerwona Sonja.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka