Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Redakcja projektu Fantazmaty – darmowej antologii fantastyki polskich autorów – z przyjemnością informuje, że zakończył się nasz pierwszy konkurs. Jury wyłoniło 11 prac z najwyższą liczbą punktów – znajdą się one w antologii Fantazmaty obok tekstów takich autorów jak Paweł MajkaJacek ŁukawskiKazimierz Kyrcz Jr czy Sylwia Finklińska.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest El Lobo Muymalo.

Ruszyłem po kamiennej ścieżce wzdłuż drewnianej barierki. Mięguszowiecki Szczyt, czarny i poszarpany, odcinał się ponuro na tle granatowego nieba.

Kopnąłem coś nogą. Snop światła z mojej komórki wyłonił z mroku kość, zapewne wieprzową, otoczoną resztkami różowego mięsa. Jednak leżący dwa kroki dalej biały, obły kształt nie należał do żadnego zwierzęcia.

Prezentujemy wam garść premier, na które redakcja czeka z niecierpliwością – interesującą lub po prostu dobrą fantastykę odróżnych wydawców.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Nagle wszystkie sprzęty dookoła mnie rozpłynęły się w szeregi i całe tablice cyfr. Jak w jakimś cholernym matriksie, tylko mniej komputerowo, a bardziej… Baśniowo? To chyba nie jest odpowiednie słowo. W bajkach liczby sprowadzały się do trzech świnek, siedmiu gór i rzek, tysiąca i jednej nocy i tym podobnych, mniej lub bardziej imponujących wyszczególnień.

63
kom

AQQ - Jasna

Duch Biblioteki | 07.01.18, g. 19:24 | kom. AQQ

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest AQQ.

– Nila, przynieś wody.

– Babciu! – Nila znów zaprotestowała, tym razem głośniej.

– Powiedziałam! – powiedziała stanowczym tonem Morwena.

Dziewczyna ruszyła niechętnie, wiedziała jednak, że dyskusja z babcią nie miała sensu. Była zła i przeklinała się w duchu za to, że nie poszła zrobić siku w krzaki po drugiej stronie traktu. Tamten spałby sobie spokojnie, a oni nawet nie wiedzieliby o jego istnieniu. 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest Wicked G.

Podszedłem bliżej jeziora, które zaczęło mocno falować pomimo braku wiatru. Usłyszałem basowe dudnienie. Wielkie krople cieczy uniosły się w powietrzu i uformowały w świecące, kolczaste kształty. W przestrachu chciałem uciec, lecz poślizgnąłem się i stoczyłem do zbiornika. Nie mogłem wyjść z wody, choć było płytko. Oblepiała mnie niczym maź. Szarpałem się, walcząc o życie. Do mych uszu dobiegał niepokojący szept.

30
kom

magar - Ulotka

Duch Biblioteki | 07.01.18, g. 15:30 | kom. ocha

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest magar.

Ulotkę dostałem w schronisku przy Morskim Oku.

Ot niby zwyczajne zaproszenie, choć o nieco niezwyczajnej porze. Niezwyczajnej, bo późno, a ja lubię spać, nie wspominałem?

szort
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest mr.maras.

– Pew­nie na Wi­ki­pe­dii. Bar­dzo do­kład­nie prze­ana­li­zo­wa­łem te in­for­ma­cje. Wiesz, że we­dług le­gen­dy je­zio­ro łączy się pod­ziem­ny­mi ka­na­ła­mi z Ad­ria­ty­kiem?

Ryś za­my­ślił się. Czy wła­śnie to chciał im po­ka­zać pi­ja­ny baca, za­po­zna­ny przy barze w za­ko­piań­skim Le Scan­da­le?

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest śniąca.

Gdy nikt mu nie odpowiedział, odwrócił się i zobaczył, że jego brat jest właśnie szarpany przez pijanego cepra za poły strażniczego munduru. W pierwszej chwili chciał biec z pomocą, ale spostrzegł, że koledzy Pietrka już wyskakiwali ze służbowej terenówki. Machnął więc ręką i zagłębił się w lekturze kolejnego wpisu.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest Zalth.

Biodra prześladowcy zdobił sros, w dłoniach kołysały się dwie obwiązane rzemykami ciupagi, ozdobione upiornymi kawałkami futra, piór i kości. Trzonki wykonano ze spetryfikowanego serca jesionu powalonego przez halny. Zmatowione stalowe ostrza nie rzucały najmniejszych nawet refleksów.

Cieszyły się. Przelały dziś krew.

szort
horror

Stephen King podzielił się swoimi przemyśleniami na temat porażki (najnowszej) filmowej adaptacji Mrocznej Wieży – i zrobił to dość delikatnie jak na autora, którego dzieło przemieniono w spektakularną klapę.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest Unfall.

– Czekaj, już ja cię dorwę! – ?krzyknął ojczulek, napinając procę, by po chwili wypuścić kamienny pocisk. Trafił. Pilotująca miotłę niewiasta wpadła w korkociąg, a trajektorię jej dalszego lotu zaczęła znaczyć smuga wysypujących się z torby ziół.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » »»
Nowa Fantastyka