Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Wśród emitowanych obecnie seriali science fiction można znaleźć kilka naprawdę ciekawych space oper. Jedną z lepszych ostatnich lat jest zdecydowanie wysokobudżetowe The Expanse, wyprodukowane przez Alcon Television oraz The Sean Daniel Company. Po dwóch udanych seriach, które mimo wysokiej jakości nie przyniosły tytułowi ogromnej popularności, przyszedł czas na trzeci. 

Na naszym fanpage’u znajdziecie kreatywny konkurs na krótki tekst w poetyckim stylu. Możecie wygrać jeden z dwóch egzemplarzy powieści Gdzie niebo mieni się czerwienią od wydawnictwa Zielona Sowa – której patronujemy. Zachęcamy do udziału!

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Drysa tanecznym krokiem biegła na polankę. Nawet nie próbowała okiełznać radości. Gdzie stopy driady dotknęły trawy, tam rozkwitały konwalie. Już za króciutką chwileczkę miała spotkać się z Ameleosem, silnym i wysokim niczym cedr. Jeszcze dwa zakręty ścieżki i zobaczy płaski głaz nad strumykiem, niemego świadka ich schadzek. Gaj cieszył się razem z nią; szumiał radośnie, a zioła pachniały w słońcu.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest gary_joiner.

Emanuel nie wie, że zapuszczając wąsa, upodobni się do swego złego brata bliźniaka. Skonfundowana Marietta przyjmuje kwiaty, ale myśli o niebieskich migdałach. Doroczne święto Lasu zmienia się w pretekst do wspominania zaginiętego w niejasnych okolicznościach Gonzalo. Mała Henrietta niespodziewanie ma wszy.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest Tarnina.

Nie widział żywej duszy, od kiedy wyminął okrągły budyneczek dawnego klubu, a obecnego sklepu, jasno oświetlony i kuszący reklamami batoników. W kontraście z nimi ulica wydawała się poszarzała.

szort
horror

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Włożył płaszcz i wyszedł na ulicę. Drzewa, budynki, płoty, słupy ogłoszeniowe. Kanciasty, szary, smutny świat. Nawet niebo było zachmurzone, jakby szykowało się do płaczu. Alojzy spuścił wzrok, westchnął, kopnął butelkę po koli. Depresyjna księżniczka ponownie dosiadła swego mustanga. W małym domku na wzgórzu pękła rura z zimną wodą. Wartki strumień porwał ze sobą tysiące pstrągów o pełnych rozpaczy oczach. I koń, i ryby galopowały w żałobie i żalu. Brr…

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Mytrix.

Przewrócone przez niego pudełko Skittlesów otwiera się. Pomieszczenie wypełniają dryfujące kolorowe cukierki. Mocno kontrastują z zimnymi barwami statku.

– Kawy nie ma, ale twoich ulubionych cukierków starczy na rok. – Ewa niesiona siłą odrzutu, zatrzymuje się po przeciwległej stronie pomieszczenia.

Nie cichną doniesienia na temat filmowego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wobec takiego rozwoju uniwersum sami fani nie pozostają dłużni twórcom. Jeden z użytkowników YouTube’a o nicku Daz Tibbles zaprezentował ostatnio teaser anime o przygodach Hana Solo

Wydawnictwo Jaguar ogłosiło na swoim facebooku, że czeka nas naprawdę ciekawy powrót uznanej autorki polskiej fantastyki. Ewa Białołęcka, bo o niej mowa, debiutowała w 1993 roku w “Feniksie” opowiadaniem Wariatka. Ma na koncie także zbiór opowiadań Tkacz Iluzji opublikowany w 1997 roku i kilka równie interesujących mniejszych form.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka