Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Magda nie chciała opuścić kamienicy dnia kolejnego, i kolejnego, i kolejnego… Krystian, niby ją do tego nakłaniał, ale odnosiła wrażenie, że w głębi serca bardzo tego nie chce. Jedzenie znowu się skończyło, a człowiek w masce dodatkowo zmarnował ziemniaki. Podczas przygotowywania posiłku ugotował wszystkie na raz, po czym wyrzucił na podłogę i obrzydliwie rozsmarował po kremowych kafelkach. Chwilę później szorował klejącą się powierzchnię, a zapytany, dlaczego tak zrobił, odpowiedział smutno, że czuł taką potrzebę. Tak, jak z jedzeniem marchewek. Po prostu musiał to zrobić.

Ostatnimi czasy Marvel dorobił się naprawdę wielu ciekawych i udanych produkcji. Chwalili go krytycy, chwalili fani. Począwszy od Avengers, Strażników Galaktyki, a skończywszy na Daredevilu i The Defenders uniwersum święciło tryumfy. Jednak w tym  wszystkim znalazło się miejsce dla klapy tak spektakularnej, że przedpremierowymi recenzjami były zaskoczone nawet osoby, które od pierwszego zwiastuna nie dawały serialowi żadnych szans. 

1
kom

Rebis na październik

Nebula | 07.09.17, g. 16:47 | kom. Skoneczny

Wydawnictwo Rebis zapowiedziało na październik sześć premier, które powinny zainteresować fanów fantastyki. Jedną z zapowiadanych książek będzie najnowsze wydanie Labiryntu śmierci Philipa K. Dicka.

Ruszyła “szamańska” kampania promocyjna najnowszej książki Anety Jadowskiej.  Liczni fani jej sporego literackiego dorobku na pewno ucieszą się na wieść, że autorka wyrusza w trasę. 

27 września swoją premierę będzie mieć powieść dla młodzieży zatytułowana Młody świat. Jej autorem jest Chris Weitz, który był m.in. współautorem scenariusza Łotra 1. Gwiezdne wojny – historie.

 

powieść
science-fiction

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Patrzyłam na siebie z boku, oderwana od ciała. Na młodą, głupią Alę. Miała na sobie krótką, czarną sukienkę, dziurawe rajstopy i glany. Czarny bucior był większy od jej głowy. Na szyi obroża z ćwiekami. I ostry makijaż. Ładnie wyglądały tylko oczy – niczym jeziora, w których odbijał się księżyc. Chłopak z długimi włosami pociągnął ją za rękę i zaczął całować. Nie mogłam podejść bliżej. Z dala słyszałam jedynie odgłosy mlaskania, tak jakby się nawzajem zjadali.

Dokładnie 25 października do księgarń trafi książka autorstwa Aleksandry Polak. Nakładem wydawnictwa Czwarta strona ukaże się Król Kier, który wchodzi w skład cyklu Circus Lumos

Fragment opisu:

Demony atakują waszą duszę, niszczą was od wewnątrz. Budują w ludziach zło i tak zakorzeniają się w świecie. Im więcej w ludziach ciemności, tym ciemniejszy robi się świat. Im bardziej się im poddajecie, tym są silniejsze. Pokonać je można tylko swoją własną światłością. Sercem.

 

powieść
fantasy

Już 11 października ma miejsce premiera polskiej książki young adult. Czarny amulet to kontynuacja cyklu Kroniki Jaaru autorstwa Adama Fabera. Tytuł ukaże się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

Fragment opisu:

Odkąd Kate poznała tajemniczy Jaar, jej życie uległo całkowitej zmianie. Nie jest już zwykłą nastolatką, a początkującą czarownicą.

Po raz pierwszy wybiera się na magiczne wakacje, gdzie poznaje inne młode wiedźmy. Szybko okazuje się jednak, że oprócz nowych przyjaciół zyska „magicznego prześladowcę”, który nawiedza jej sny. Wraz z ferem Fionem próbują odkryć, o kogo może chodzić. Podejrzenia mogą paść na każdego, z kim Kate miała do tej pory kontakt, a lista potencjalnych prześladowców się wydłuża.

 

powieść
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Wilk który jest.

– A to prawda, że głęboko, w górskich jaskiniach czarownicy złoto kują? (…)

Zaśmiał się przewodnik. Podjechał bliżej do wozu i pogłaskał chłopca po głowie.

– Dużo w tobie pytań, młodzianku, to dobrze. Pewnie i lata by nam nie stało, by na nie odpowiedzieć. Pokrótce więc ci powiem, że czarodzieje rzeczywiście tu kruszce cenne dobywają i obrabiają. Może jak w nocy nie zaśniesz zbyt rychło, to odgłosy ich tajemnych kuźni usłyszysz?

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka
Patronujemy