Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest mr.maras.

Po­wo­li uniósł po­wie­ki. Przed nim stał Kerv. W świe­tle nie­mal peł­ne­go księ­ży­ca wy­glą­dał upior­nie. Uma­za­ny krwią, z dzi­kim bły­skiem w oku i twa­rzą wy­krzy­wio­ną okrut­nym uśmie­chem. W dło­niach dzier­żył oba mie­cze z ta­cy­ru. Ich ciem­ne ostrza bły­ska­ły, od­bi­ja­jąc księ­ży­co­wą po­świa­tę. Prze­tarł je ko­lej­no o rę­ka­wy skó­rza­nej kurty.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest CountPrimagen.

Zachowywałem się podle, działałem przeciwko Grzegorzowi, a jednak robiłem to z przekonania. Nawet tkwiąc w tym koszmarze, wciąż przeżywając wesele, które, zdaje się, dawno dobiegło końca, pamiętałem początki ich związku, spędzone razem chwile i to, co mnie najbardziej przerażało – cień Floriki.

Wydawnictwo Jaguar zaskakuje fanów fantastyki: w najbliższym czasie ukaże się klasyk fantasy przygodowego Narzeczona księcia oraz Naznaczeni błękitem Ewy Białołęckiej.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest rosebelle.

Ślub się odbędzie, pojedynek zaś niech będzie częścią celebracji weselnych. Potyczki najmężniejszych wojowników stanowią część tradycji, ale dawno nie było tu starcia między krasnoludem i elfem. Sądzę, że to dobrze wpłynie na morale.

Z okazji jutrzejszych urodzin Ludwika Zamenhofa, twórcy języka esperanto, wydawnictwo Egmont wydaje album komiksu Kajko i Kokosz, zatytułowany Skarby Mirmiła.

0
kom

Fantastyczne Złote Globy

Tiszka | 14.12.17, g. 14:35

W tegorocznej edycji rozdania Złotych Globów na liście nominowanych znalazły się naprawdę liczne fantastyczne tytuły, które zawalczą o nagrodę.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest belhaj.

Sala bankietowa zaczęła świecić pustkami. Goście rozchodzili się, służba zaczynała sprzątać. Jeszcze tylko przy jednym ze stołów toczyła się zażarta i głośna dyskusja na temat wyższości miecza nad łukiem. Przy czym przewagi i argumenty zmieniały się u rozmówców wraz z każdym wypitych kielichem.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Żongler.

„Matko, umarłem”, przygotował się w myślach Ksenofidus. Spojrzał na własne ciało, leżące nieruchomo na zakrwawionej podłodze. „Chciałem uciąć dół kartki nożem do papieru i złapałem za niewłaściwy koniec. Chyba dźgnąłem się w serce.” Cóż za idiotyczna śmierć! Nawet jak na takiego nieudacznika jak on.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku science-fiction, którego autorem jest Fantastyczny Pan Lis.

Teraz nastał porządek. Kuchenny hałas blaszanych naczyń wzmagany wrzaskami kierownika znikł. Jego miejsce wypełniły kojące dźwięki płynące z głośników nad kasami, przy których klienci składają zamówienia. Chyba już wcześniej, to znaczy przed nastaniem Szefa, puszczano muzykę,  lecz we wszechobecnym harmidrze po prostu nie było jej słychać. Nie ma już wiecznej bieganiny, kłótni i przepychanek przy lodówkach i stanowiskach do smażenia.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » »»
Nowa Fantastyka