Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

Od 17 stycznia w księgarniach będzie można kupić nowe wydanie zbioru opowiadań Neila GaimanaDym i Lustra, bo tak się nazywa ta książka będzie wydana nakładem wydawnictwa MAG.

 

zbiór opowiadań
fantasy

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Żongler.

Góry w oddali zdawały się drzemać, a otaczające jezioro drzewa szumiały lekko, przeglądając się w wodzie. Dla Esia Oko wyglądało jak kałuża rozlanej rtęci. Myśl o rtęcicy odprężyła go niezmiernie. Z kolei Ży myślał o chronionych gatunkach górskich kwiatów i miał błogi wyraz twarzy.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest belhaj.

Na co nam były te góry, myślał gorączkowo mężczyzna. Mogliśmy poczekać do wakacji i pojechać do Mielna, jak wszyscy znajomi z pracy. Ale nie, dzieciaki uparły się, że muszą zobaczyć Tatry i Morskie Oko. Odłożyli pieniądze, które przelewało im państwo w ramach programu pięćset plus i wyruszyli całą rodziną. 

szort
horror

W serwisie YouTube dostępny jest już nowy trailer Pułapki czasu – filmowej adaptacji powieści fantastycznej Fałdka Czasu pióra Madeleine L'Engle.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Bartek dopił piwo i z całej siły zgniótł puszkę. Słońce zniknęło za Kazalnicą. Marika. Cholerna dziwka. Zdradziła go z tym szczeniakiem, frajerem w koszuli w kwiatki, przecież on wyglądał jak gej. I na pewno nie umiał się dobrze pieprzyć. Chłopak wstał, podniósł duży kamień i wrzucił do jeziora.

szort
fantasy

Redakcja projektu Fantazmaty – darmowej antologii fantastyki polskich autorów – z przyjemnością informuje, że zakończył się nasz pierwszy konkurs. Jury wyłoniło 11 prac z najwyższą liczbą punktów – znajdą się one w antologii Fantazmaty obok tekstów takich autorów jak Paweł MajkaJacek ŁukawskiKazimierz Kyrcz Jr czy Sylwia Finklińska.

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest El Lobo Muymalo.

Ruszyłem po kamiennej ścieżce wzdłuż drewnianej barierki. Mięguszowiecki Szczyt, czarny i poszarpany, odcinał się ponuro na tle granatowego nieba.

Kopnąłem coś nogą. Snop światła z mojej komórki wyłonił z mroku kość, zapewne wieprzową, otoczoną resztkami różowego mięsa. Jednak leżący dwa kroki dalej biały, obły kształt nie należał do żadnego zwierzęcia.

Prezentujemy wam garść premier, na które redakcja czeka z niecierpliwością – interesującą lub po prostu dobrą fantastykę odróżnych wydawców.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest Finkla.

Nagle wszystkie sprzęty dookoła mnie rozpłynęły się w szeregi i całe tablice cyfr. Jak w jakimś cholernym matriksie, tylko mniej komputerowo, a bardziej… Baśniowo? To chyba nie jest odpowiednie słowo. W bajkach liczby sprowadzały się do trzech świnek, siedmiu gór i rzek, tysiąca i jednej nocy i tym podobnych, mniej lub bardziej imponujących wyszczególnień.

63
kom

AQQ - Jasna

Duch Biblioteki | 07.01.18, g. 19:24 | kom. AQQ

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest AQQ.

– Nila, przynieś wody.

– Babciu! – Nila znów zaprotestowała, tym razem głośniej.

– Powiedziałam! – powiedziała stanowczym tonem Morwena.

Dziewczyna ruszyła niechętnie, wiedziała jednak, że dyskusja z babcią nie miała sensu. Była zła i przeklinała się w duchu za to, że nie poszła zrobić siku w krzaki po drugiej stronie traktu. Tamten spałby sobie spokojnie, a oni nawet nie wiedzieliby o jego istnieniu. 

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest Wicked G.

Podszedłem bliżej jeziora, które zaczęło mocno falować pomimo braku wiatru. Usłyszałem basowe dudnienie. Wielkie krople cieczy uniosły się w powietrzu i uformowały w świecące, kolczaste kształty. W przestrachu chciałem uciec, lecz poślizgnąłem się i stoczyłem do zbiornika. Nie mogłem wyjść z wody, choć było płytko. Oblepiała mnie niczym maź. Szarpałem się, walcząc o życie. Do mych uszu dobiegał niepokojący szept.

30
kom

magar - Ulotka

Duch Biblioteki | 07.01.18, g. 15:30 | kom. ocha

W bibliotece polecamy nowego szorta z gatunku horror, którego autorem jest magar.

Ulotkę dostałem w schronisku przy Morskim Oku.

Ot niby zwyczajne zaproszenie, choć o nieco niezwyczajnej porze. Niezwyczajnej, bo późno, a ja lubię spać, nie wspominałem?

szort
horror

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest mr.maras.

– Pew­nie na Wi­ki­pe­dii. Bar­dzo do­kład­nie prze­ana­li­zo­wa­łem te in­for­ma­cje. Wiesz, że we­dług le­gen­dy je­zio­ro łączy się pod­ziem­ny­mi ka­na­ła­mi z Ad­ria­ty­kiem?

Ryś za­my­ślił się. Czy wła­śnie to chciał im po­ka­zać pi­ja­ny baca, za­po­zna­ny przy barze w za­ko­piań­skim Le Scan­da­le?

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » »»
Nowa Fantastyka