Witamy na nowej stronie

Redakcja NF | 25.03.2014, g. 16:45

Jeśli masz konto w naszym serwisie, ale nie logowałeś się jeszcze na nowej stronie, kliknij na "zapomniałeś hasła?" w panelu logowania i je zresetuj. Jeśli konta nie masz, zachęcamy do jego założenia, co pozwoli Ci zamieszczać oraz komentować opowiadania i publicystykę.

Informacje

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Na zewnątrz roiło się od umarlaków. W cieniu rozłożystego dębu kobieta z siekierą w głowie flirtowała ze strasznie chudym jegomościem o żółtej twarzy. Miała na sobie rozdartą sukienkę, spod której wystawał idealnie płaski brzuch. Dwójka pokrytych ropnymi pęcherzami młodzieńców grała w ping ponga. Na hamaku wylegiwał się grupy pan z dziurą postrzałową w czole, a dziewczyna z urwaną nogą siedziała na ławce, jedząc lody z bitą śmietaną.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie, którego autorem jest dogsdumpling.

– Co powiesz na to, żebyśmy zostali friends with benefits?

– Co?

– Friends with benefits – powtórzyła. – No wiesz, seks, ale bez związku.

– Wiem, co to znaczy friends with benefits – żachnąłem się. – Pytam, czy mówisz poważnie.

– Jak najbardziej. Żadne z nas nikogo nie ma. Ja nie szukam. Jak ty kogoś znajdziesz, deal’s off.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest mr.maras.

– Zimne piwko? – zapytał znienacka uprzejmym głosem.

Pokręciłem głową z żalem.

– Muszę odmówić. Dzieci mogą to czytać.

Rozejrzał się ostrożnie dookoła. Od akapitu do akapitu, od numeru strony aż po nagłówek i pochylił konspiracyjnie w moim kierunku.

Produkcje serialowe od Marvela mają się dobrze i wszystko wskazuje na to, że większość powróci z kolejnymi sezonami. Tak jest też w przypadku Legionu, opowiadającego historię Davida Hallera, który cierpi na schizofrenię i podczas kolejnego pobytu w szpitalu dowiaduje się, że głosy oraz wizje wcale nie są wytworem jego umysłu

Luty mimo tego, że jest najkrótszym miesiącem i tak szykuje nam wiele nowości wydawniczych. Wydawnictwa MAG, Solaris i Insignis mają łącznie 6 nowych tytułów, kontynuacji, czy nowych wydań starych klasyków.

Autor felietonów w Nowej Fantastyce, traktujących o sztuce pisania, poszerzył niedawno swój dorobek o kolejną powieść. Cienie to zwieńczenie serii o komisarzu Jakubie Mortce, któremu przyjdzie rozwikłać sprawę tajemniczego morderstwa.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest katia72.

Zakrył dłonią usta i pomyślał, że musi się uspokoić. Policzył do dziesięciu. Wziął głęboki oddech. Znowu policzył do dziesięciu. Zdjął koszulę i owinął nią zwłoki zwierzęcia. Rozejrzał się wokół siebie i szybkim krokiem zaczął kierować w stronę domu. Plaża, a potem park, który tak naprawdę nie przypominał parku, tylko las.

opowiadanie
fantasy

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku horror, którego autorem jest Pietrek Lecter.

Znalazł się w cudzym umyśle. Panowało tam swego rodzaju przygaszenie. Nie była to świadomość zwykłego człowieka. Myśli nie krążyły tu jak fajerwerki w Nowy Rok, ani nie zbierały się sny.

Sandra nie myślała. Nie śniła.

0
kom

Fantazmaty z okładką

Tiszka | 05.02.18, g. 11:55

Projekt darmowej antologii fantastyki Fantazmaty prężnie się rozwija. Redakcja pokazała grafikę okładkową i zapowiedziała wstępny termin publikacji książki.

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Karol123.

Tak. Jestem karpiem. Żyję na przedmieściach Buenos Aires, lubię palić czerwone gauloises, programuję. Wiecie, w C++. Do pracy chodzę w tanich garniturach, ze skórzaną teczką w płetwie. W biurowcu AT&T spędzam jedną trzecią każdego dnia. Szefa nie lubię, stołówki, gdzie serwują okropne jedzenie, tym bardziej.

W bibliotece polecamy nowe opowiadanie z gatunku fantasy, którego autorem jest Alucardyna.

– Paskudne nastały czasy, Russel – odezwała się po chwili barmanka, odgadując jego myśli. – Niebezpieczne czasy. Za długo cię tu nie było, żebym mogła ci to wyjaśnić, ale dobrze ci radzę, odpłyń stąd, jak tylko sztorm zelżeje. Odpłyń i nie wracaj.  

 

W bibliotece polecamy nowego szorta, którego autorem jest Cerleg.

Westchnął więc i wywrócił oczami, żeby dobrze zrozumiała, w jak kluczowym momencie przerwała i jak ciężkiej przewiny się tym samym dopuściła, ale też żeby wiedziała, jaki potrafi być wspaniałomyślny: przerwie swoje ważne wywody o ważnych rzeczach związanych ze śmiercią i przemijaniem – ze śmiercią! I przemijaniem! – by zaspokoić dziecięcą, nieznaczącą ciekawość.

«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 » »»
Nowa Fantastyka